Sztuka Ochrony Wód

Celem działalności Ecol-Unicon jest poprawa jakości środowiska wodnego. Jesteśmy doświadczonym producentem oczyszczalni ścieków, wielofunkcyjnych zbiorników retencyjnych, pompowni, tłoczni oraz osadników, neutralizatorów, separatorów substancji ropopochodnych i separatorów tłuszczu. Tysiące doskonałych, efektywnie działających produktów, profesjonalne realizacje inżynierskie i inteligentne zarządzanie eksploatacją sieci deszczowych, sanitarnych oraz wodociągowych, dają wymierny efekt ekologiczny. Ochrona środowiska wodnego jest istotna dla życia całego społeczeństwa. Rola Ecol-Unicon, to nie tylko realizacja celów biznesowych – to Sztuka Ochrony Wód.

Spółka została założona w 1996 roku przez Ecol Sp z o.o. (51%) i Unicon AG (49%). Działamy na bazie dwóch jednostek biznesowych: Produkcji i Sprzedaży Urządzeń oraz Realizacji Inżynierskich (która obejmuje również usługi serwisowe i eksploatacyjne). Dla wygody naszych Klientów zbudowaliśmy rozwiniętą sieć doradczo-handlową z filiami w największych miastach Polski, 3 zakłady prefabrykacji betonowej i produkcji urządzeń – w Gdańsku, Łodzi i Rudzie Śląskiej, a także Zakład Produkcji Automatyki w Radomiu.

 

20 lat pasji w każdej kropli

Nasze produkty realnie wpływają na poprawę środowiska wodnego.

Główną zaletą produktów Ecol-Unicon jest łatwość instalacji i obsługi oraz możliwość adaptacji do trudnych warunków urbanistycznych i gruntowo-wodnych. Nasze urządzenia są stale modernizowane i dostosowywane do zmieniających się wymagań oraz norm europejskich. Wiele z nich posiada certyfikację CE potwierdzoną badaniami. Dostarczamy indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych Klientów.

Wartością dodaną naszych produktów jest wiedza i doświadczenie z zakresu ochrony środowiska wodnego, którymi kadra inżynierska dzieli się na każdym etapie inwestycji. Innowacyjne technologie gwarantują instalowanie wysokiej klasy rozwiązań i urządzeń oraz profesjonalne usługi serwisowe i eksploatacyjne. To, co nas wyróżnia, to inteligentne metody zarządzania zarówno pojedynczymi obiektami, jak i całymi systemami sieci deszczowych, sanitarnych oraz wodociągowych.

Wszystko, co robimy, zaczyna się od zdefiniowania potrzeb Klienta…

  • Dostarczamy kompleksowe rozwiązania projektowe dostosowane do potrzeb i preferencji Klienta, z uwzględnieniem specyficznych wymagań środowiskowych.
  • Zapewniamy dedykowane doradztwo techniczne w trakcie całego procesu inwestycji.
  • Świadczymy profesjonalne usługi serwisowe dla utrzymania sprawnego funkcjonowania urządzeń oraz ograniczenia problemów eksploatacyjnych.
  • Oferujemy realizacje inżynierskie inwestycji wysokobudżetowych.
  • Przeprowadzamy rozruchy technologiczne i koordynację eksploatacji wstępnej obiektów.
  • Zarządzamy eksploatacją urządzeń oraz sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej.
  • Gwarantujemy obsługę posprzedażową i doradztwo eksploatacyjne.

...wszystko, co robimy, kończy się optymalnym rozwiązaniem i poprawą środowiska wodnego.