Edukacyjne Parki Wodne HYDROFUN jak zagospodarować wodę opadową w mieście i stworzyć miejsce dla zabawy i edukacji. 

DATA: 24.06.2021 r. godz. 10.00 - 11.30

PRELEGENT : Inżynier Produktu Monika Kszczot

TEMATYKA:

Coraz częściej istotnym argumentem, który zachęca do zamieszkania na konkretnym miejscu - mieście czy osiedlu - jest obecność terenów rekreacyjnych oraz placów zabaw dla dzieci. Miasta czy gminy przyjazne mieszkańcom rewitalizują swoje parki i miejsca rekreacyjne, gdzie rodziny mogą przyjemnie spędzić czas z dziećmi. Dostęp w takich miejscach do wody jest dodatkowym atutem, szczególnie mocno docenianym w upalne lato. Również deweloperzy, chcąc przekonać potencjalnych nabywców, poświęcają coraz większą uwagę aranżacji osiedla oraz prześcigają się w niebanalnych pomysłach. 

Istotne jest jednak, by miejsca te nie tylko zapewniały relaks oraz bezpieczną zabawę, ale również pełniły funkcję edukacyjną. Takim właśnie rozwiązaniem jest HYDROFUN. Idealnie wkomponowuje się w przestrzenie zielone w mieście czy gminie, tj. osiedla, parki oraz tereny rekreacyjne. Moduły edukacyjne zaprojektowano w taki sposób, by zainteresowały dzieci z różnych grup wiekowych. Edukacyjny Park Wodny może zostać uzupełniony o elementy małej architektury, jak ławki, leżaki, zadaszenia, stojaki na rowery itp. dzięki czemu dorośli również znajdą tu wytchnienie przy dźwięku szumiącej wody.

HYDROFUN to nie tylko pomysł na zabawę i edukację, to także sposób na retencję wody w mieście. Woda wykorzystywana do zabawy to woda opadowa, gromadzona w zbiorniku HYDROZONE – odpowiednio podczyszczona i monitorowana gwarantuje bezpieczną zabawę dla dzieci. 

Zapraszamy na webinar poświęcony temu rozwiązaniu, zarówno architektów-urbanistów miejskich, projektantów branży sanitarnej, którzy projektują rozwiązania retencji wód opadowych jak i przedstawicieli miast, gmin, którzy chcieliby poznać działanie i możliwości naszego Edukacyjnego Parku Wodnego HYDROFUN. 

NA WEBINARZE:

  • Opowiemy co skłoniło nas do poszukiwania alternatywnego sposobu wykorzystania deszczówki w miastach; 
  • Zaprezentujemy czym jest HYDROFUN i jakie zabawki są wykorzystywane przy jego budowie oraz przykłady rozwiązań dla: parku miejskiego, galerii handlowej, osiedla mieszkaniowego; 
  • Przedstawimy jego walory estetyczne, na przykładzie już wybudowanego Parku Wodnego w Gdańsku; 
  • Omówimy, jak wygląda utrzymanie Edukacyjnego Parku Wodnego, w okresie letnim i zimowym; 
  • Pokażemy w jaki sposób łączymy źródło zasilania, czyli zbiornik HYDROZONE z Edukacyjnym Parkiem Wodnym HYDROFUN

NAGRANIE