Wdrożenie systemu Bumerang Smart dla dziewięciu pompowni w Rybniku

INFORMACJA OGÓLNA


Lokalizacja: Rybnik

Opis inwestycji: Budowa Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna etap I do IV: km 0,0+000 do 10+221,00 w Rybniku i Żorach

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o

 

OPIS REALIZACJI 

W ramach zadania inwestycyjnego dla dziesięciu pompowni wód deszczowych dostarczyliśmy i wdrożyliśmy system monitoringu i zarządzania Bumerang Smart.

Zadaniem systemu jest umożliwienie eksploatatorowi podglądu aktualnego stanu pompowni, sterowania pompami, analizy danych odczytanych z wszystkich elementów automatyki pompowni – z każdego miejsca i o każdym czasie, z dowolnego urządzenia połączonego z Internetem, dzięki dostępności systemu Bumerang Smart z poziomu przeglądarki internetowej. Wdrożony system pozwoli na zredukowanie kosztów wynikających z konieczności dokonywania bieżących przeglądów pompowni, zwiększy bezpieczeństwo funkcjonowania infrastruktury, poprzez dostęp do aktualnego stanu urządzeń on-line oraz po dłuższym czasie będzie źródłem danych, które umożliwią zoptymalizowanie pracy urządzeń.

Istotne jest również, że użytkownik nowo wdrożonego systemu nie musiał utrzymywać i serwisować lokalnego serwera ani stacji dyspozytorskiej. Dbanie o bezpieczeństwo serwisu, zgodność z aktualnymi wymaganiami przeglądarek i systemów operacyjnych jest przez nas, jako dostawcę usługi, zapewnione.