Rozwiązania dla retencjonowania i wykorzystania wód opadowych

Rozwiązania dla retencjonowania i wykorzystania wód opadowych

DATA: 13 stycznia 2022

PRELEGENT: Łukasz Lis, Regionalny Dyrektor Sprzedaży, Ecol-Unicon Sp. z o.o.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wykorzystanie wody słodkiej, spowodowane suszami lub nawałnicami, rośnie popularność na wykorzystanie wody opadowej. Jest to zarówno wyzwanie dla miast i gmin, jak i każdego gospodarstwa domowego. Koniecznością jest rozwój systemów deszczowych i budowa dodatkowych zbiorników retencyjnych czy rozwiązań lokalnej retencji.  Zmagazynowana woda jest naturalnym źródłem wody miękkiej, która idealnie nadaję się do zastosowania w celach komunalnych w miastach, jak również w budownictwie mieszkaniowym jako woda szara, wykorzystywana np. do podlewania ogrodu.

Podczas webinaru zaprezentujemy nasze autorskie rozwiązania i innowacyjne podejście do zagadnienia retencji oraz systemów deszczowych.

Poruszymy zagadnienia:

  • Dlaczego zbiornik HYDROZONE powinien być standardem w zarządzaniu wodami opadowymi i roztopowymi i jak w pełni wykorzystać jego potencjał
  • W jaki sposób miasta i gminy mogą wykorzystać edukacyjne parki wodne HYDROFUN, by zadbać o retencję a jednocześnie zadbać o edukację ekologiczną i uatrakcyjnić przestrzeń w mieście lub gminie.

Mamy niezbędną wiedzę, duże doświadczenie i konkretne rozwiązania wspierające inteligentne zarządzanie retencją w mieście i gminie, którymi chcemy się z Państwem podzielić w czasie spotkania online.

 

NAGRANIE Z WEBINARU