Szukaj

Kolejna dawka wiedzy …

Kolejna dawka wiedzy – webinary

Pierwsze szkolenia już za nami. Mimo to, my nie zwalniamy. Ze względu na rosnące zainteresowanie naszymi spotkaniami, postanowiliśmy przygotować cykl spotkań przy kawie, do końca roku. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla projektantów organizujemy „Projektowanie na Śniadanie On-line:, natomiast Wykonawców i Inwestorów zapraszamy na Smart Eksploatator. 

A już niebawem :

PROJEKTOWANIE NA ŚNIADANIE ON-LINE – szkolenie dedykowane projektantom 

30 lipca (czwartek) o godz. 10.00 – 11.00    –  Separatory i osadniki. 

Może się wydawać, że w Polsce woda nie jest zjawiskiem rzadkim. Wiosenne i jesienne deszcze, roztopy, bogata sieć rzek i regiony pełne jezior mogą budować przekonanie, że zasoby wodne w naszym kraju są naprawdę duże. Tymczasem, jest wręcz odwrotnie. Według danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, na mieszkańca Polski przypada 1500 m3/rok. W Europie jest to średnio trzy razy tyle – 4560 m3/rok. Już od kilku lat obserwujemy rosnące zainteresowanie projektantów, sposobami  uzdatnia wody w celu jej ponownego wykorzystania. Dlatego podczas tego szkolenia omówimy:

  • rodzaje urządzeń służących podczyszczaniu wód opadowych.
  • powiemy Ci na co zwracać uwagę przy ich doborze do zbiornika retencyjnego.
  • przestudiujemy tematykę pod kontem prawa wodnego, co ono mówi na temat separatorów, osadników. Czy są już niezbędne ?

ZAPISZ SIĘ 

SMART EKSPLOATATOR – szkolenie dedykowane inwestorom

28 lipca (wtorek) o godz. 10.00-11.00 – Woda opadowa to zasób. Wykorzystaj potencjał zbiornika retencyjnego.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wykorzystanie wody słodkiej, spowodowane suszami lub nawałnicami, rośnie popularność na wykorzystanie wody opadowej. Jest to zarówno wyzwanie dla miast i gmin, jak i każdego gospodarstwa domowego. Koniecznością jest rozwój systemów deszczowych i budowa dodatkowych zbiorników retencyjnych czy rozwiązań lokalnej retencji.  Zmagazynowana woda jest naturalnym źródłem wody miękkiej, która idealnie nadaję się do zastosowania w celach komunalnych w miastach, jak również w budownictwie mieszkaniowym jako woda szara, wykorzystywana np. do podlewania ogrodu.

W trakcie webinarium odpowiemy dlaczego retencjonowanie wody jest istotne. Dlaczego zbiorniki Hydrozone Benefit powinny być standardem. Opowiemy również o korzyściach zastosowania przydomowych zbiorników wodnych. Jak uzyskać na nie dofinansowanie z środków programu „Moja Woda”. Opowiemy jakie pozwolenia są potrzebne na przydomowy zbiornik i jak go zamontować, zgodnie z wytycznymi.

Tematy:

  • Czy problem suszy również nas dotyczy?
  • Dlaczego zbiorniki HYDROZONE Benefit powinny być standardem?
  • Mała retencja – zbiorniki przydomowe 
  • Możliwości dofinansowania z programu „Moja Woda”
  • Jak stać się właścicielem przydomowego zbiornika na deszczówkę, zgodnie z prawem.

ZAPISZ SIĘ