Szukaj

Tematyka poruszana na kolejnych webinarach

Webinary Ecol-Unicon

PROJEKTOWANIE NA ŚNIADANIE

12 listopada (czwartek) w godz. 10:00 – 11:00 „Dlaczego zbiorniki HYDROZONE Benefit powinny być standardem?”

Problem suszy oraz lokalnych powodzi i podtopień to obecnie największe wyzwanie wielu miast i gmin. Koniecznością jest rozwój systemów deszczowych i budowa dodatkowych zbiorników retencyjnych czy innych rozwiązań lokalnej retencji.  Zmagazynowana woda jest naturalnym źródłem wody miękkiej, która idealnie nadaje się do zastosowania w celach komunalnych w miastach i gminach, przemyśle i obiektach komercyjnych, jak również w budownictwie mieszkaniowym

W trakcie webinarium odpowiemy dlaczego retencjonowanie wody jest istotne. Dlaczego zbiorniki Hydrozone Benefit powinny być standardem. Opowiemy również o korzyściach płynących z wdrożenia inteligentnego systemu zarządzania retencją Bumerang Smart.  Jak uzyskać na nie dofinansowanie z środków programu „NFOŚ”.

Tematy:

  • Czy problem suszy również nas dotyczy?
  • Dlaczego zbiorniki HYDROZONE Benefit powinny być standardem?
  • Korzyści wdrożenia inteligentnego systemu zarządzania retencją BUMERANG Smart
  • Możliwość dofinansowania NFOŚ

10 grudnia (czwartek) w godz. 10:00 – 11:00  „Dobór zbiornika retencyjnego za pomocą kalkulatora doboru ?”

W trakcie webinarium omówimy rodzaje :

    • Podczas warsztatów omówimy Hydrozon ich budowę oraz zasadę działania.
    • Ponadto, nasz ekspert zaprezentuję praktyczne porady, jak poradzić sobie z problemem doboru zbiornika retencyjnego za pomocą Kalkulatora Doboru Zbiorników
    • Przedstawimy Państwu proces doborowy, jakie funkcje i możliwości ma Kalkulator Doboru Zbiorników oraz jak swobodnie się nim posługiwać 

SMART EKSPLOATATOR

22 października (czwartek) w godz. 10:00 – 11:00  „Eksploatacja urządzeń dla infrastruktury sieci wód deszczowych”

W najbliższych latach konieczna będzie zmiana podejścia, do rozwoju miejskich systemów odwodnienia. Rośnie zainteresowanie oraz ilość wykorzystywanych urządzeń infrastruktury deszczowej, które poprawiają efektywność retencjonowania wody opadowej. Aby urządzenia mogłoby sprawować przez długie lata swoją funkcję, bardzo ważna jest ich poprawna eksploatacja, przegląd i serwisowanie, aby zapobiec uszkodzeniu urządzenia lub jego awarii.

Podczas szkolenia

  • Omówimy urządzenia, które służą do retencjonowania wód opadowych
  • Miejsca ich zabudowy i tym samym, jakie typowe problemy eksploatacyjne się z tym wiążą
  • Przedstawimy działania zapobiegawcze awarii
  • Jak powinna wyglądać bieżąca kontrola urządzeń. Kiedy urządzenie potrzebuje przeglądu i dlaczego jest to ważne aby przegląd robić regularnie.

19 listopada (czwartek) w godz. 10:00 – 11:00  „Woda opadowa to zasób. Wykorzystaj potencjał zbiornika retencyjnego.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wykorzystanie wody słodkiej, spowodowane suszami lub nawałnicami, rośnie popularność na wykorzystanie wody opadowej. Jest to zarówno wyzwanie dla miast i gmin, jak i każdego gospodarstwa domowego. Koniecznością jest rozwój systemów deszczowych i budowa dodatkowych zbiorników retencyjnych czy rozwiązań lokalnej retencji.  Zmagazynowana woda jest naturalnym źródłem wody miękkiej, która idealnie nadaję się do zastosowania w celach komunalnych w miastach, jak również w budownictwie mieszkaniowym jako woda szara, wykorzystywana np. do podlewania ogrodu.

W trakcie webinarium odpowiemy dlaczego retencjonowanie wody jest istotne. Dlaczego zbiorniki Hydrozone Benefit powinny być standardem. Ich rodzaje, budowa, funkcje i sposoby wykorzystania.