Prezes

Wojciech Falkowski

Prezes Ecol-Unicon Sp. z o.o., Prezes i właściciel spółki Ecol

Absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Hydrotechniki (1986). Dzięki swojej determinacji i zamiłowaniu do natury i ochrony środowiska po studiach założył PUH Ekol, działające w obszarze inżynierii sanitarnej. Konsekwentnie rozwijając firmę, doprowadził do połączenia z duńską firmą Unicon i założył firmę Ecol-Unicon, w której od początku pełni funkcję Prezesa Zarządu. Prowadząc ją przez ponad 20 lat, stworzył firmę posiadającą odziały w całej Polsce, zatrudniającą ponad 300 osób i realizującą sprzedaż do wielu krajów świata.

W latach 1990-1995 był przewodniczącym gdańskiego oddziału Junior Chamber International, a pomiędzy 1996-2007 członkiem i prezydentem Lions Club Gdańsk. Był jednym z założycieli uznanej trójmiejskiej firmy deweloperskiej Ekolan SA oraz Spółki ATA – touroperatora znanego z autorskich programów turystyki aktywnej i turystyki biznesowej w Polce i Europie.

Prywatnie wielki miłośnik natury i sportów z nią związanych – wspinaczki wysokogórskiej, żeglowania, nurkowania. Realizacja zawodowa i społeczna – bo tak traktuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego – daje mu duże poczucie szczęścia i satysfakcji.