Osadniki wirowe EOW
Osadniki wirowe EOW efektywnie usuwają zawiesiny, chroniąc systemy kanalizacyjne
Dzięki ich zastosowaniu zawiesiny ogólne w ściekach można zredukować do poziomu poniżej 100 mg/dm³. To zapewnia ochronę kluczowych elementów infrastruktury, takich jak separatory i oczyszczalnie. Wersja zintegrowana z separatorem lamelowym ESL-OW dodatkowo usuwa substancje ropopochodne, co jest szczególnie ważne w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak ulice, parkingi czy stacje benzynowe.
Zalety wykorzystania
Ochrona innych urządzeń – redukcja stężenia zawiesin z wód opadowych zapobiega uszkodzeniom separatorów.
Wysoka wydajność przy niewielkich rozmiarach – takie połączenie jest możliwe dzięki zastosowaniu sił grawitacji i odśrodkowej.
Wygodne podłączanie – wlot można umieścić pod dowolnym kątem, co ułatwia dopasowanie do istniejącej sieci kanalizacyjnej.
Nieskomplikowana eksploatacja – na co dzień nie musisz przejmować się obsługą osadników wirowych EOW.
Łatwy dostęp – dzięki prostej budowie czyszczenie odbywa się szybko i bezproblemowo.
Odpowiednie do montażu pod drogami – osadniki wirowe EOW są wykonane z materiałów odpornych na obciążenia.
Wiele możliwości dopasowania – pod względem głębokości posadowienia czy regulacji rozmiarów zgodnie z potrzebami klienta.
Inteligentne zarządzanie – osadniki wirowe EOW można podłączyć do systemu zarządzania SMARTSEP, monitorującego ilość osadu.
Oczyszczanie zgodne z przepisami – dzięki skutecznemu usuwaniu zawiesin ogólnych, wody opadowe oczyszczone przez osadniki spełniają wymogi prawne określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 12 lipca 2019 r. (Dz. U. 2019 poz. 1311).
Dodatkowe funkcje – wybierając osadniki wirowe EOW zintegrowane z separatorem substancji ropopochodnych, możesz zadbać o jeszcze skuteczniejsze oczyszczanie.
Zastosowanie
W zależności od rodzaju zlewni i wymaganego poziomu podczyszczenia ścieków, Ecol-Unicon oferuje osadniki:
- osadniki poziome EOS
- wysokosprawne osadnikiwirowe EOW
Osadniki znajdują zastosowanie do podczyszczania ścieków pochodzących m.in. z takich miejsc, jak:
- drogi
- parkingi
- place przemysłowe
- stacje paliw
- obszary składowe i przeładunkowe
- kryte garaże
- warsztaty i myjnie samochodowe
- zlewnie miejskie
- porty
Typy osadników wirowych
Osadniki wirowe Ecol-Unicon wykorzystują siłę grawitacji i odśrodkową do efektywnego podczyszczania ścieków, co pozwala na wysoką skuteczność separacji zawiesin przy dużych obciążeniach hydraulicznych. Tym samym zmniejsza się również w planie niezbędna powierzchnia dla osadnika. Ruch wirowy wody dopływającej do urządzenia jest uzyskiwany przez deflektor kierunkowy, a wylot z komory odbywa się przez rurę centralną w środkowej części zbiornika.
Substancje ropopochodne i inne zanieczyszczenia lekkie zatrzymywane są, w zależności od typu osadnika:
- w osadnikach jednokomorowych EOW-1 – w drugiej części zbiornika
- w osadnikach dwukomorowych – drugi zbiornik podzielony jest na dwie części, przy czym pierwsza stanowi pułapkę dla cząstek pływających lżejszych od wody (w tym substancji ropopochodnych), a druga pełni rolę komory odpływowej.
- w osadnikach dwukomorowych z wkładem lamelowym ESL-OW – w separatorze substancji ropopochodnych znajdującym się w drugim zbiorniku
Wymogi prawne i certyfikaty
Opracowane przez firmę Ecol-Unicon rozwiązania techniczne osadników wyróżniają się wysoką skutecznością podczyszczania, niskimi kosztami eksploatacji i łatwym dostępem podczas czyszczenia.
Deklaracja Środowiskowa Produktu EPD typu III podkreśla najwyższe standardy ekologiczne naszych produktów. Jako pierwsza firma w branży wod-kan, Ecol-Unicon gwarantuje produkty o niezrównanej jakości i odpowiedzialności wobec środowiska, spełniając tym samym wymagania norm EN 15804 oraz ISO 14025.
Monitoruj pracę separatorów za pomocą alarmu SMARTSEP
Dla zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych i poprawy bezpieczeństwa ekologicznego istnieje możliwość podłączenia alarmu do separatora SMARTSEP, wyposażonego w czujniki warstwy osadu, oleju i przepełnienia. Bieżące monitorowanie pracy urządzenia minimalizuje potrzebę lokalnej kontroli obiektów oraz skraca czas reakcji służb technicznych w przypadku wystąpienia awarii.
Sprawdź więcejWiedza
WięcejNie wystarczy zamontować – o poprawnej eksploatacji separatorów i osadników
Osadniki w przemyśle – dlaczego są niezbędne dla efektywnego procesu produkcji?
Osadniki – rodzaje, korzyści, zastosowanie
Separatory substancji ropopochodnych z osadnikiem – kiedy stosować i jakie są alternatywy?
Skontaktuj się z nami!
Skorzystaj z prawie 30-letniego doświadczenia i wsparcia projektowego inżynierów Ecol-Unicon.