Szukaj

Wybór między tłocznią ścieków a tradycyjną pompownią jest kluczowym zagadnieniem przy projektowaniu systemów odprowadzania ścieków. Pomimo że pompownie są nadal popularnym rozwiązaniem w ciśnieniowym odprowadzaniu ścieków, nowoczesne tłocznie zdobywają coraz większą popularność. Wyróżniają się większym bezpieczeństwem i ochroną instalacji przed nadmierną eksploatacją, a także pozwalają na znaczną redukcję kosztów energii.  

 

Podczas webinaru, który poprowadził Mariusz Cytowski, Dyrektor Działu R&D w Ecol-Unicon, pokazaliśmy, jak efektywnie wykorzystać kalkulatory doboru, które ułatwią podjęcie decyzji między tłocznią a pompownią. 

Wspólnie przyjrzeliśmy się szczegółowo nowemu kalkulatorowi doboru tłoczni ścieków, który miał swoją premierę podczas WaterFolder Day 2024 w Gdańsku. W trakcie spotkania zobaczysz, jak szybko i skutecznie dobrać tłocznię ścieków na podstawie konkretnych parametrów. Dodatkowo przypomnimy, jak korzystać z kalkulatora doboru pompowni EPS, czyli jednego z najpopularniejszych narzędzi na platformie WaterFolder. 

 

Oglądając nagranie webinaru, nie tylko dowiesz się, kiedy warto wybrać tłocznię zamiast tradycyjnej pompowni, ale także nauczysz się, jak nowoczesne narzędzia mogą znacząco usprawnić i przyspieszyć proces projektowania. Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich projektantów, którzy chcą zwiększyć swoją efektywność i precyzję w doborze urządzeń wodno-kanalizacyjnych. 

Co zyskasz, oglądając nagranie z webinaru? 

  • Nowoczesne narzędzia doboru tłoczni i pompowni
    Dowiesz się, jak skutecznie korzystać z kalkulatorów doboru dla tych urządzeń. Pokażemy Ci, jak określone parametry zmieniają ich specyfikację i jakich błędów unikać, aby korzystanie z tych cyfrowych narzędzi było efektywne.  
  • Efektywność projektowania
    Usprawnisz swoje projekty dzięki narzędziom automatyzującym proces doboru. Ponadto zyskujesz pewność, że obliczenie są bezbłędne, a urządzenia dobrane prawidłowo, co zapewni optymalną pracę systemu.  
  • Zrozumienie różnic między tłoczniami a pompowniami
    Poznasz kluczowe różnice między urządzeniami oraz dowiesz się, jak wybrać odpowiednie rozwiązanie na podstawie rzeczywistych przykładów obliczeniowych. Analizując konkretne projekty, nauczysz się praktycznie dobierać urządzenia w zależności od potrzeb i wymaganych parametrów. 

Agenda

  1. Tłocznie a pompownie – zastosowania, zalety i wady wykorzystania tych urządzeń w infrastrukturze
  2. Kalkulator doboru pompowni suchych z separacją części stałych, czyli tłoczni – nowości na platformie WaterFolder
    • Przewodnik korzystania krok po kroku
    • Przykłady obliczeniowe
  3. Kalkulator doboru pompowni EPS – jednego z najbardziej popularnych narzędzi na platformie WaterFolder
    • Przewodnik korzystania krok po kroku
    • Przykłady obliczeniowe
Obejrzyj webinar

 

Kto poprowadzi webinar?

Kto poprowadzi webinar?

Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej, Wydziału Inżynierii Środowiska, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży wodno-kanalizacyjnej. Od początku działalności zawodowej skupiam się na wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, których poprawiają efektywności systemów ochrony wód.

 

W swojej karierze byłem odpowiedzialny za certyfikację oraz rozwój kluczowych produktów. Prowadziłem projekt budowy pierwszego w Polsce stanowiska do badań skuteczności separatorów substancji ropopochodnych oraz certyfikacji separatorów na zgodność z normą EN 858, co umożliwiło oznaczenie produktów Ecol-Unicon znakiem CE. Byłem również kierownikiem projektu certyfikacji układów pompowych Ecol-Unicon (zgodność z normą EN 12050-1:2001) i uzyskanie certyfikatu CE na typoszeregi tłoczni ETS/ESS oraz pompowni EPS.

 

Obecnie, jako Dyrektor Działu R&D w Ecol-Unicon, jestem odpowiedzialny za projekty rozwojowe w branży wodno-kanalizacyjnej. Skupiam się na wprowadzaniu nowych technologii i urządzeń, które usprawniają eksploatację systemów, takich jak układy pompowe, systemy neutralizacji odorów czy rozwiązania do zarządzania wodami opadowymi. Moje działania mają na celu poprawę efektywności i niezawodności infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, co przynosi realne korzyści zarówno dla środowiska, jak i użytkowników.

Informacje organizacyjne

Czy otrzymam prezentację i nagranie po webinarze?

Czy otrzymam prezentację i nagranie po webinarze?

Tak, wszyscy uczestnicy otrzymają prezentację i nagranie po zakończeniu webinaru. Wyślemy do Ciebie maila 1-2 dni po webinarze z wszystkimi materiałami.

Czy webinar jest bezpłatny?

Czy webinar jest bezpłatny?

Tak, udział w webinarze jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się, wypełniając formularz zapisu.

Ile potrwa webinar?

Ile potrwa webinar?

Webinar potrwa około 60 minut.

Co muszę zrobić, aby wziąć udział w webinarze?

Co muszę zrobić, aby wziąć udział w webinarze?

Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się na naszej stronie. Wypełnij formularz zapisu, a otrzymasz e-mail z linkiem do dołączenia do webinaru.

Gdzie mogę zgłosić problemy techniczne z rejestracją na webinar?

Gdzie mogę zgłosić problemy techniczne z rejestracją na webinar?

Jeśli masz problem z rejestracją na webinar, napisz do nas na adres marketing@ecol-unicon.com

Czy będzie możliwość kontaktu z prelegentem?

Czy będzie możliwość kontaktu z prelegentem?

Każdy nasz webinar jest zakończony sesją Q&A, podczas której będzie można zadać pytania prelegentowi.

Zmieniające się warunki klimatyczne i urbanizacja sprawiają, że zarządzanie wodą opadową staje się kluczowym elementem ochrony miast przed podtopieniami i powodziami. Dlatego regulatory przepływu są kluczowe w nowoczesnych systemach kanalizacyjnych. Pozwalają one kontrolować przepływ wód deszczowych i minimalizować ryzyko przeciążenia infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

 

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy doborze regulatora przepływu? Jakiego typu urządzenie wybrać? I jak to zaprojektować i wdrożyć? To tylko kilka pytań, na które podczas webinaru odpowiedziała Monika Kszczot – Menedżer Produktu.

Ponadto przedstawiliśmy nowy produkt Ecol-Unicon, jakim są regulatory przepływu wykonane z PEHD. Oferują one szereg korzyści w porównaniu do powszechnie stosowanych regulatorów ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są one bardziej ekonomicznym i trwałym rozwiązaniem.

 

Zobacz nagranie z webinaru, aby zdobyć wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci efektywnie zarządzać wodą opadową, minimalizując ryzyko podtopień i optymalizując działanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Co zyskasz, oglądając webinar?

  • Zrozumienie zasad działania regulatorów przepływu
    Poznasz, jak działają regulatory przepływu oraz jakie korzyści przynosi ich zastosowanie w systemach kanalizacyjnych.
  • Wiedza na temat projektowania systemów z regulatorami
    Dowiesz się, jak projektować systemy kanalizacyjne i retencyjne z wykorzystaniem regulatorów przepływu, aby maksymalnie zwiększyć ich efektywność.
  • Poznanie korzyści wynikających z użycia PEHD
    Zrozumiesz, dlaczego regulatory wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości (PEHD) są bardziej trwałe i efektywne.
  • Praktyczne wskazówki dotyczące zarządzania wodą opadową
    Otrzymasz konkretne porady, jak efektywnie zarządzać wodą deszczową w miastach i na terenach przemysłowych

Agenda

  1. Wprowadzenie do regulatorów przepływu
    • Typy regulatorów przepływu i ich budowa
    • Zasada działania urządzeń
  2. Zastosowanie regulatorów przepływu
  3. Projektowanie systemów z regulatorami przepływu
    • Dobór odpowiednich urządzeń do charakteru zlewni
    • Parametry techniczne i hydrauliczne
  4. Korzyści z zastosowania regulatorów z PEHD
  5. Case study z wdrożenia

W związku ze zmianami klimatu, coraz częściej doświadczamy katastrofalnych w skutkach zjawisk, jak gwałtowne burze, nawalne deszcze czy wydłużające się okresy suszy. Są uciążliwe nie tylko w miastach, ale dotkliwie dotykają także rolników w poważnym stopniu determinując wielkość, jakość i cenę plonów. Rolnictwo to sektor gospodarki zużywający niesamowicie dużo wody. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej także tutaj szuka się rozwiązań w zakresie retencji wód opadowych, pozwalających oszczędzać jej zasoby.

 

Okazuje się, że wystarczy zainwestować w odpowiedni zbiornik, by w trakcie półgodzinnego deszczu zebrać nawet ponad 500 l deszczówki. W skali miesiąca, przy średniej wartości opadów na poziomie 650 mm, pozwala to zyskać nawet 5 000 l wody!

Budowa wielofunkcyjnych zbiorników retencyjnych umożliwia ponowne wykorzystanie oczyszczonych ścieków np. do nawadniania upraw. Pozwala to nie tylko na mniejszą eksploatację ograniczonych zasobów wód powierzchniowych i podziemnych, ale także duże oszczędności wobec stale rosnących cen wody.

 

Systemy HYDROZONE produkcji Ecol-Unicon to linia nowoczesnych produktów odpowiadająca na wszystkie potrzeby retencjonowania wód opadowych i roztopowych. Ich zaletą jest modułowa budowa z wyposażeniem dodatkowym, umożliwiającym gromadzenie, ale też podczyszczanie oraz ponowne wykorzystanie deszczówki.

Agenda

  1. Nowy produkt – prefabrykowane zbiorniki modułowe TCM
    • jaka jest budowa zbiornika,
    • jakie są możliwe zastosowania,
    • wszystkie zalety takiego rozwiązania
  2. Hydrozone II – moduły wykorzystania wody opadowej:
    • przedstawienie opracowanych typów modułów,
    • budowa poszczególnych modułów
    • łączenie funkcjonalności

Kluczowe zmiany zawarte w ustawie dotyczące sektora wodociągowo-kanalizacyjnego będą obowiązywały już od 1 stycznia 2024 r. Wiele nowych rozwiązań budzi obawy, zwłaszcza natury finansowej. Oprócz określenia kroków mających na celu poprawę warunków środowiskowych rzeki Odry czy podjęcia działań analityczno-planistycznych na dopływach rzeki Odry, ustawodawca dokonał także wielu zmian w ustawie z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne, zwłaszcza dotyczących opłat za usługi wodne. 

W przepisach Prawa wodnego 1 stycznia 2024 r. pojawią się instrumenty umożliwiające organom wymierzanie opłaty stałej za zrzuty z przelewów burzowych zlokalizowanych na obu typach kanalizacji (ogólnospławnej oraz deszczowej). Ustawodawca wprowadził również opłaty zmienne za zrzuty z przelewów burzowych zlokalizowanych na obu typach kanalizacji (ogólnospławnej oraz deszczowej).

Co się wydarzy podczas webinaru

Tradycyjnie webinar zakończymy sesją pytań i odpowiedzi, dlatego zachęcamy do obecności na żywo!

  • Przegląd obecnie obowiązujących aktów prawnych w zakresie odprowadzania ścieków z przelewów burzowych kanalizacji ogólnospławnej oraz zmian jakie w tym zakresie wprowadziła Spec Ustawa Odrzańska. Zapoznanie się funkcjonalnościami Kalkulatora Przelewu Burzowego 2.0 Ecol – Unicon.
  • Przegląd aktualnych  aktów prawnych i zapisów jakie im towarzyszą w kontekście przelewów burzowych.
  • Różnice w rozumieniu odprowadzania ścieków z przelewów burzowych po wprowadzeniu w życie spec – ustawy odrzańskiej.
  • Wind of change – czyli Nowa Dyrektywa Ściekowa. Czy wreszcie będzie normalnie ?
  • Praktyczne Wykorzystanie kalkulatora Przelewu Burzowego 2.0 w obliczu zmieniającego się prawa. Oblicz opłatę stałą oraz zmienną. Zbadaj zasięg wpływu ścieków na odbiornik i wygeneruj raport z podstawowymi danymi.
  • Zbadaj możliwości modernizacji swojego przelewu z korzyścią dla budżetu przedsiębiorstwa oraz ochroną odbiornika. Omówienie oszczędności z tytułu zastosowania inteligentnych rozwiązań na przelewach burzowych.

W dzisiejszych czasach, projektanci sanitarni stoją przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza w miejscach publicznych, biurach, czy osiedlach mieszkaniowych. Nieprzyjemne zapachy, pochodzące z systemów kanalizacyjnych, mogą powodować dyskomfort u użytkowników, a w niektórych przypadkach nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Dlatego też, podczas naszego webinaru, skupimy się na przedstawieniu skutecznych rozwiązań w zakresie neutralizacji odorów. Przedstawimy Państwu technologię neutralizatorów aktywnych ENA II, która stanowi odpowiedź na wyzwania współczesnego projektowania sanitarnego.

 

Dodatkowo, przedstawimy także Kalkulator doboru neutralizatora ENA II.

 

Wykorzystując najnowsze technologie oraz wieloletnie doświadczenie w dziedzinie oczyszczania ścieków, nasz kalkulator oferuje dokładne i wiarygodne wyniki.

Agenda webinaru

  1. Wprowadzenie:
    • Czym jest neutralizator aktywny (ENA)?
    • Dlaczego warto korzystać z kalkulatora do jego doboru?
  2. Podstawy działania neutralizatorów aktywnych:
    • Jakie są kluczowe składniki neutralizatora aktywnego?
    • W jakich sytuacjach stosuje się neutralizatory aktywne?
  3. Zalety korzystania z kalkulatora ENA:
    • Jakie korzyści przynosi korzystanie z kalkulatora?
    • W jaki sposób kalkulator przyczynia się do oszczędności czasu i zasobów?
  4. Praktyczne zastosowanie kalkulatora:
    • Jakie dane są potrzebne do prawidłowego korzystania z kalkulatora?
    • Jakie wyniki dostarcza kalkulator i jak je interpretować
  5. Porównanie różnych typów neutralizatorów:
    • Jakie są różnice między neutralizatorami aktywnymi a pasywnymi?
    • Kiedy warto zdecydować się na neutralizator aktywny?
  6. Bezpieczeństwo i ekologia w kontekście ENA:
    • Jakie są kluczowe kwestie bezpieczeństwa przy korzystaniu z neutralizatorów aktywnych?
    • W jaki sposób neutralizatory wpływają na środowisko?

Zapraszamy serdecznie na webinar dotyczący Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS).

Czekamy na pojawienie się nowego dofinansowania z Unii Europejskiej. Po dużym sukcesie dofinansowań na program „Adaptacja do zmian klimatu” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wiele samorządów wiąże nadzieje z następcą POIŚ, czyli FEnIKS’em. Konkursy z tego funduszu na lata 2021-2027 planowane są na drugą połowę tego roku. Już w pierwszym konkursie planowane środki na deszczówkę to 1 000 000 000 euro, zaś cały budżet wynosi aż 24 000 000 000 euro!

 

Wiemy, że wiele osób zastanawia się, na jakie produkty i w jaki sposób mogą uzyskać to dofinansowanie, dlatego wychodzimy naprzeciw Waszym potrzebom!

W trakcie webinaru zostaną poruszone następujące tematy

  • Jak się dobrze przygotować, by mieć największe szanse na uzyskanie dofinansowania?
  • Jakie projekty mogą uzyskać finansowanie i czy finansowanie dotyczy wyłącznie deszczówki?
  • Czy każdy projekt powinien być poprzedzony modelowaniem hydrodynamicznym? Jaka powinna być gotowość projektu?
  • Na jakie produkty Ecol-Unicon i dlaczego akurat na nie można uzyskać dofinansowanie?

O przygotowaniu technicznej części projektu i o tym, czym charakteryzuje się idealny projekt, który zdobędzie maksimum punktów w konkursie, opowie Jacek Zalewski, dyrektor w firmie RetencjaPL. Ponadto przedstawimy również rozwiązania Ecol-Unicon, takie jak system Bumerang Smart, zbiorniki retencyjne Hydrozone i być może inne, na które można uzyskać dofinansowanie z programu FEnIKS, o których opowie Monika Kszczot, Menadżer Produktu.

 

Warto z wyprzedzeniem zaplanować działania, aby gdy już konkursy zostaną ogłoszone, szanse ich pozyskania były wysokie. A jest o co walczyć, FEnIKS to łącznie 24 mld zł, a wielkość maksymalnych dofinansowań wynosi 85%.

W dzisiejszych czasach systemy odwodnienia są coraz bardziej popularne, a wraz z nimi wzrasta ilość zainstalowanych urządzeń podczyszczających. Niestety, nie zawsze zwraca się uwagę na utrzymanie ich w dobrym stanie, co jest wymagane przez przepisy. Aby zapewnić długą żywotność urządzeń, ważne jest przestrzeganie zasad ich prawidłowej eksploatacji, regularne czyszczenie, przeglądy i serwisowanie.

Niestety, przeglądy i serwisowanie urządzeń nie są zawsze przeprowadzane prawidłowo. W wielu przypadkach po zainstalowaniu, urządzenia zostają zapomniane i pozostawione bez konserwacji przez wiele lat. O tym, jak dbać o urządzenia podczyszczające oraz jakie konsekwencje wynikają z ich niewłaściwej eksploatacji, opowie Zbigniew Musik, Kierownik Realizacji Serwisowych Ecol-Unicon, podczas naszego webinaru.

Zapraszamy na nasz webinar, na którym omówimy takie zagadnienia jak:

  • Jakie przepisy prawne odnoszą się do użytkowania separatorów, pompowni i tłoczni?
  • Kto kontroluje ich użytkowanie?
  • Jakie grożą kary finansowe za złe użytkowanie, a także nieserwisowanie urządzeń?
  • Jak poprawnie serwisować te urządzenia?
  • Jakie korzyści przynoszą systemy monitoringu, takie jak Bumerang Smart?

Dzięki szkoleniu otrzymasz cenne informacje na temat wymogów prawnych dotyczących separatorów, pompowni i tłoczni, dowiesz się również, jak je poprawnie serwisować. Wszystko to w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zgodności działań z przepisami.

 

Zapraszamy Cię do zapisania się na nasz webinar!

 

Nie przegap okazji do podniesienia swoich kompetencji w tej dziedzinie!

Tym razem skupimy się na jednym z największych wyzwań w branży wod-kan w Polsce – jak ograniczyć zrzut ścieków z kanalizacji ogólnospławnej do rzek. Niestety, woda opadowa zmieszana ze ściekami sanitarnymi i przemysłowymi traktowana jest jako ściek komunalny, a jej odprowadzenie do środowiska bez oczyszczania jest niedozwolone.

Zrzuty z przelewów burzowych potencjalnie niezgodne z ustawodawstwem stanowią prawie 43% wszystkich zrzutów.

W trakcie webinaru zostaną poruszone następujące tematy:

  • Jakie są wymagania wynikające z Prawa Wodnego dotyczące obliczania należności za przelewy burzowe?
  • Jakie są konsekwencje odprowadzania wód opadowych zmieszanych ze ściekami sanitarnymi i przemysłowymi bez ich oczyszczania?
  • Jak obliczyć opłaty za przelew burzowy zgodnie z prawem?
  • Jakie rozwiązania mogą pomóc w ograniczaniu częstości załączeń przelewów burzowych oraz redukcji objętości zrzucanych do odbiornika niepodczyszczonych ścieków?
  • Jakie są korzyści wynikające z pełnego opomiarowania i optymalnego sterowania pracą całego układu przelewowo-retencyjnego?

Do niedawna pompownie wód deszczowych były rzadko realizowanymi inwestycjami. Projektowanie kanałów deszczowych odbywało się zgodnie z naturalnym ukształtowaniem terenu, możliwie najkrótszą drogą do odbiornika. Z inżynierskiego punktu widzenia było to rozwiązaniem bardzo dobrym, jednak zmiany klimatu i coraz częściej występujące deszcze nawalne postawiły zupełnie nowe wyzwania i zweryfikowały stary model projektowania kanalizacji deszczowej. W obliczu tych wyzwań pompownie deszczowe stały się skuteczniejszym rozwiązaniem problemów związanych z przegłębianiem kolektorów w grawitacyjnych systemach kanalizacji deszczowej.

 

Na platformie WaterFolder kalkulator doboru pompowni od lat skutecznie wspiera projektantów w doborze odpowiedniej pompowni współpracującej ze zbiornikiem retencyjnym.

 

W odpowiedzi na potrzeby projektantów zmodernizowaliśmy nasz kalkulator wprowadzając nowy typoszereg zoptymalizowanych pompowni zwiększając zakres doboru aż do wydajności 420 l/s.

 

Projektanci zyskali nowe możliwości doboru pompowni na wody opadowe w pracy równoległej, co w przypadku dużych wydajności pozwala znacząco ograniczyć koszty inwestycji jak i eksploatacji obiektu. Dodaliśmy możliwość wprowadzenia informacji o poziomie wód gruntowych, która skutkuje weryfikacją stateczności na wypór oraz dobraniem odpowiedniego zabezpieczenia przeciwwyporowego korpusu pompowni.

Nowością jest również możliwość wybrania wyposażenia dodatkowego pompowni:

 

  • systemu monitoringu i zarządzania Bumerang Smart, który umożliwia zdalną kontrolę i zarządzanie pracą monitorowanych pompowni sanitarnych i deszczowych.

W przypadku pompowni deszczowych:

 

  • bezobsługowego czujnika deszczu wykorzystującego technologię radarową, dane z deszczomierza mogą być uwzględniane w algorytmie sterowania pompownią.

W przypadku pompowni sanitarnych:

 

  • aktywnego neutralizatora odorów, który służy do eliminacji związków złowonnych i zmniejsza uciążliwość zapachową obiektu
  • stacji dozowania koagulantów, która służy do dostarczania ściśle określonych dawek koagulantów bezpośrednio do rurociągu tłocznego w celu zapobiegania pogorszenia jakości ścieków.

Co zyskasz, oglądając webinar?

  • Dowiesz się, jakie są zasady doboru pompowni.
  • Poznasz pompownie Ecol-Unicon i różnice w pracy pompowni – równoległe i naprzemienne.

  • Zobaczysz w praktyce nowe możliwości kalkulatora doboru pompowni na platformie WaterFolder.

Dobór pojemności zbiorników retencyjnych jest istotnym czynnikiem wpływającym na sprawność kanalizacji deszczowej. Podczas projektowania systemów odwodnienia, pojawia się wiele pytań i problemów. 

 

Przygotowany przez nas oraz udoskonalony Kalkulator Doboru Zbiornika Retencyjnego, to nowoczesne rozwiązanie dla projektanta systemów odwodnieniowych. Kalkulator doboru zbiornika retencyjnego ułatwia prace, minimalizują możliwość popełnienia błędu w obliczeniach oraz daje możliwości doboru dodatkowych funkcji zbiornika w celu wykorzystania wody opadowej na różne cele.

W czasie webinaru przejdziemy proces doboru zbiornika retencyjnego za pomocą kalkulatora dostępnego na platformie WaterFolder.

 

Dodatkowo nasza ekspertka opowie o nowym rozwiązaniu zbiornika Hydrozone II.

 

Układ HYDROZONE II stanowi integralne połączenie urządzeń podczyszczających (tj. separatora W substancji ropopochodnych oraz osadnika zawiesin) oraz zbiorników żelbetowych DZB – typ Clean.

 

W wersji BENEFIT zbiornik retencyjny wyposażony jest w dodatkowe moduły funkcyjne w celu wykorzystania wody opadowej.