W związku ze zmianami klimatu coraz częściej doświadczamy katastrofalnych w skutkach zjawisk, jak gwałtowne burze, nawalne deszcze czy wydłużające się okresy suszy. Okazuje się, że wystarczy zainwestować w odpowiedni zbiornik, by w trakcie półgodzinnego deszczu zebrać nawet ponad 500 l deszczówki. W skali miesiąca, przy średniej wartości opadów na poziomie 650 mm, pozwala to zyskać nawet 5 000 l wody!
Budowa wielofunkcyjnych zbiorników retencyjnych umożliwia ponowne wykorzystanie oczyszczonych ścieków. Pozwala to nie tylko na mniejszą eksploatację ograniczonych zasobów wód powierzchniowych i podziemnych, ale także duże oszczędności wobec stale rosnących cen wody.
Podczas webinaru Monika Kszczot – Menedżer Produktu, zwróciła uwagę na dostępne rozwiązania na rynku, takie jak systemy Hydrozone produkcji Ecol-Unicon. To linia nowoczesnych produktów odpowiadająca na wszystkie potrzeby retencjonowania wód opadowych i roztopowych. Ich zaletą jest modułowa budowa z wyposażeniem dodatkowym, umożliwiającym gromadzenie, ale też podczyszczanie oraz ponowne wykorzystanie deszczówki.
Zobacz webinarCo zyskasz, oglądając nagranie z webinaru?
- Zrozumienie roli retencji wód opadowych
Dowiesz się, dlaczego gromadzenie i ponowne wykorzystanie deszczówki staje się kluczowe w kontekście zmian klimatycznych oraz jak wpływa na gospodarkę wodną miast i rolnictwa. - Wiedza na temat zbiorników retencyjnych i ich zastosowań
Poznasz nowoczesne rozwiązania w zakresie modułowych zbiorników retencyjnych, ich budowę, funkcjonalności oraz możliwości wykorzystania w różnych sektorach. - Poznanie zalet modułowych systemów
Dowiesz się, jak modułowe rozwiązania umożliwiają dostosowanie do różnych warunków i spełnienie potrzeb zarządzania wodą.
Agenda
- Nowy produkt – prefabrykowane zbiorniki modułowe TCM
- jaka jest budowa zbiornika,
- jakie są możliwe zastosowania,
- wszystkie zalety takiego rozwiązania
- Hydrozone II – moduły wykorzystania wody opadowej:
- przedstawienie opracowanych typów modułów,
- budowa poszczególnych modułów
- łączenie funkcjonalności
- System zarządzania i monitoringu