Szukaj
Wody opadowe

Zbiorniki retencyjne HYDROZONE Benefit

Wykorzystaj zretencjonowaną wodę

Zbiorniki retencyjne HYDROZONE Benefit
BENEFIT

Zbiorniki HYDROZONE Benefit to innowacyjne podejście do problemu retencji oraz systemów deszczowych

Magazynowana woda deszczowa jest naturalnym źródłem wody miękkiej, która idealnie nadaje się do zastosowania w miastach i gminach, przemyśle i obiektach komercyjnych, jak również w budownictwie mieszkaniowym.

Dzięki wbudowanym modułom zbiornik umożliwia efektywne wykorzystanie wody opadowej, co ma kluczowe znaczenie w kontekście zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi. To rozwiązanie przynosi wymierne korzyści zarówno dla środowiska, jak i pod względem ekonomicznym. Ogranicza koszty związane z opłatami za retencję utraconą oraz zatrzymuje wodę w miejscu powstania, co pozwala również spełnić założenia dyrektyw europejskich i aktualnego Prawa Wodnego.

 

Dodatkową opcją jest zastosowanie podczyszczalni hydrofitowej, czyli nasadzeń roślinności o właściwościach wspomagających naturalne oczyszczanie wody. Błękitno-zielona infrastruktura, na którą składają się takie rozwiązania, zyskuje na popularności dzięki swojej efektywności ekologicznej i harmonijnemu wkomponowaniu w krajobraz.

W zależności od potrzeb w zbiorniku HYDROZONE Benefit można zastosować jedną lub więcej funkcji wykorzystania zgromadzonych wód, takich jak:

 

  • nawadnianie terenów zielonych
  • cele komunalne (np. mycie ulic, płukanie kanałów, zasilanie fontann)
  • cele przeciwpożarowe
  • zielone dachy

Zalety wykorzystania

Zwiększona retencja wód opadowych – zbiorniki HYDROZONE Benefit skutecznie zatrzymują wodę w miejscu opadu, poprawiając lokalną retencję.

Zastosowanie komunalne – zgromadzona w zbiornikach woda może być ponownie wykorzystana do różnorodnych celów komunalnych, takich jak mycie ulic, zasilanie fontann, czy nawadnianie terenów zielonych.

Bezpieczne odprowadzanie nadmiaru wody – skutecznie odprowadzają nadmiar wody deszczowej z obszarów o wysokim stopniu uszczelnienia powierzchni (np. centra miast, osiedla mieszkaniowe i tereny przemysłowe), minimalizując tym samym ryzyko zalania.

Redukcja zanieczyszczeń – połączenie urządzeń podczyszczających (tj. separatora substancji ropopochodnych i osadnika zawiesin) oraz zbiornika żelbetowego DZB w jednym urządzeniu ogranicza zanieczyszczenia wód powierzchniowych.

Wspieranie infiltracji – w przypadku zastosowania rozsączania, zbiorniki zwiększają infiltrację wód opadowych, co zapobiega wysuszaniu gruntu i wspiera naturalny obieg wody w przyrodzie.

Różnorodne zagospodarowanie terenu – zbiorniki montowane pod ziemią umożliwiają wykorzystanie powierzchni nad nimi na cele użytkowe (jak np. parkingi), ale również rekreacyjne.

Modułowa konstrukcja – umożliwia szybki montaż oraz elastyczne dopasowanie zbiorników do kształtu działki, co pozwala na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Montaż w terenie najezdnym – konstrukcja zbiornika charakteryzuje się dużą odpornością na trudne warunki. Dlatego możliwy jest ich montaż w terenach najezdnych, takich jak ulice i autostrady.

Idealne rozwiązanie dla terenów mocno zurbanizowanych – dzięki kompaktowej i modułowej budowie zbiorniki doskonale sprawdzają się na terenach o dużym zagęszczeniu zabudowy, gdzie przestrzeń jest ograniczona.

Monitorowanie i zarządzanie – wpięcie do systemu Bumerang Smart umożliwia monitorowanie i zarządzanie wodą opadową w czasie rzeczywistym, co zwiększa efektywność systemu retencji.

Atut przy certyfikacji budynków – zbiorniki HYDROZONE Benefit zostały przeanalizowane pod kątem wpływu produktu na środowisko, człowieka oraz otoczenie, co potwierdza otrzymana EcoKarta. Tym samym umieszczenie tych rozwiązań w inwestycji, pozwala na otrzymanie dodatkowych punktów przy uzyskiwaniu certyfikatów LEED, BREEAM, DGNB.

Kalkulator doboru
Zbiorników Retencyjnych

Wymiarowanie wg wytycznej DWA-A-117

Platforma WaterFolder

Kalkulator doboru zbiornika to bezpłatne narzędzie pozwalające na szybki dobór odpowiedniego zbiornika z serii Hydrozone przy wykorzystaniu najbardziej miarodajnych danych opadowych pochodzących z Polskiego Atlasu Natężeń Deszczów opracowanych przez RetencjaPL.

Szczegółowe wykresy, karta doboru do pobrania oraz szybka i łatwa możliwość modyfikacji każdego parametru – to wyróżniki naszego narzędzia.

Nasze kalkulator znajduje się na platformie WaterFolder. 

Dobierz

Dowiedz się, jak dobrać zbiornik retencyjny w kilku krokach

Zastosowanie

Zbiorniki retencyjne dla miast i gmin

Zbiorniki retencyjne dla miast i gmin wideo play

Zbiorniki retencyjne HYDROZONE Benefit posiadają modułową budowę, co pozwala na ich instalację nawet w miejscach o ciasnej zabudowie. Zastosowanie układów podczyszczających daje szerokie możliwości nie tylko retencjonowania, ale również wykorzystywania gromadzonej wody. Zainstalowanie rozwiązania HYDROZONE Benefit w mieście zwiększa bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańców.

Sposobów na wykorzystanie deszczówki w mieście jest wiele. Możemy nią podlewać miejskie tereny zielone, takie jak: parki, skwery, miejskie ogrody, obiekty sportowe, trawniki czy klomby. Idealnie nadaje się też do wykorzystania we wszelkiego typu sanitariatach oraz w celach przeciwpożarowych.

Doradzimy w doborze najlepszego rozwiązania dla Twojego miasta lub gminy.
Kontakt z doradcą

Zbiorniki retencyjne dla budownictwa deweloperskiego

Zbiorniki retencyjne dla budownictwa deweloperskiego wideo play

Priorytetem dla potencjalnych klientów budownictwa mieszkaniowego staje się znalezienie miejsca będącego strefą spokoju i odpoczynku. Odpowiedzią na te oczekiwania może być stworzenie w ramach inwestycji strefy relaksu zasilanej wodą deszczową ze zbiornika HYDROZONE Benefit. Zmagazynowana i podczyszczona miękka woda deszczowa idealnie nadaje się do nawadniania stref zieleni. Jest to rozwiązanie, które może zapewnić oszczędność kosztów wspólnocie mieszkaniowej.

Korzyści zbiorników HYDROZONE Benefit na osiedlu mieszkaniowym: 

 

  • podlewanie terenów zielonych
  • zapobieganie podtopieniom hal garażowych i piwnic
  • atrakcyjny teren rekreacyjny dla mieszkańców – dzięki zastosowaniu podczyszczalni hydrofitowej

 

Wspólnie znajdziemy rozwiązanie idealne dla Twojego projektu.

Zbiorniki retencyjne dla obiektów przemysłowych i komercyjnych

Dla wielu nowo projektowanych obiektów przemysłowych i komercyjnych, zastosowanie zbiornika retencyjnego może być jednym z wymagań. Zbiorniki te pełnią także istotną rolę w ochronie obiektów przed podtopieniami w sytuacjach nawalnych deszczy, skutecznie zarządzając nadmiarem wody opadowej.

Dzięki konstrukcji umożliwiającej montaż w terenach najezdnych, zbiornik HYDROZONE Benefit nie zajmuje cennej przestrzeni. Teren bezpośrednio nad nim można zagospodarować na różne sposoby np. jako parking lub plac magazynowy.

Wykorzystywanie wody deszczowej na potrzeby eksploatacji obiektu może przynieść właścicielom oszczędności finansowe. Magazynowana woda deszczowa nie tylko zmniejsza zużycie wody wodociągowej, ale także pozwala uniknąć opłat za utraconą retencję i korzystanie z zasobów środowiska.

Ponadto woda ze zbiornika może być wykorzystana na takie cele, jak: 

 

  • ochrona przeciwpożarowa
  • mycie parkingów
  • nawadnianie terenów zielonych

Skontaktuj się z nami, aby znaleźć zbiornik odpowiedni dla Twojej inwestycji.

Budowa i montaż

Zbiorniki retencyjne HYDROZONE Benefit w wersji 2.0 stanowią integralne połączenie urządzeń podczyszczających (tj. separatora substancji ropopochodnych oraz osadnika zawiesin), zbiorników żelbetowych DZB lub TCM, a także modułów pozwalających na wykorzystanie wód opadowych.

 

Wody opadowe w pierwszej kolejności kierowane są do osadnika wirowego EOW-1, w którym zatrzymywana jest zawiesina o gęstości większej niż 1 kg/dm3. W osadnikach wirowych, oprócz siły grawitacji, wykorzystuje się dodatkowo siłę odśrodkową. Ruch wirowy ścieków dopływających do urządzenia wywoływany jest za pomocą deflektora kierunkowego. Wylot z komory wirowej następuje  w środkowej części zbiornika (rura centralna).

W dalszej kolejności wody opadowe kierowane są do wysokosprawnego separatora substancji ropopochodnych ESL-Z. W urządzeniu tym w wyniku procesu grawitacyjnej sedymentacji, flotacji oraz koalescencji przy przepływie przez wkład lamelowy wielostrumieniowy, następuje oddzielenie zawiesiny i cieczy lekkich (substancji olejowych) i substancji pływających zawartych w wodzie/ściekach wprowadzanych do separatora.

 

Po podczyszczeniu medium kierowane jest do zbiornika retencyjnego. Odprowadzenie wody ze zbiornika może odbywać się w sposób grawitacyjny lub w sposób ciśnieniowy. Jeśli istnieje taka potrzeba, woda może zostać odprowadzona w sposób kontrolowany.

 

Praca zbiornika HYDROZONE jest monitorowana za pomocą zamontowanych czujników, a zarządzanie zgromadzoną wodą i zainstalowanymi urządzeniami odbywa się poprzez system Bumerang Smart.

Zbiorniki retencyjne HYDROZONE
Zbiornik HYDROZONE Benefit z funkcją ppoż i podlewaniem zieleni

Typy zbiorników retencyjnych HYDROZONE

Typy zbiorników retencyjnych HYDROZONE wideo play

Zbiorniki retencyjne Benefit to najbardziej zaawansowany model z serii HYDROZONE. W zależności od potrzeb dostępne są również inne typy, które spełniają konkretne funkcje i wymagania.

 

Zbiorniki retencyjne HYDROZONE

Zarządzaj swoimi instalacjami za pomocą Inteligentnego Systemu Zarządzania BUMERANG Smart

Jest to system inteligentnego monitorowania i zdalnego sterowania pracą urządzeń oraz obiektów wodno-ściekowych. Pozwala on na stałe monitorowanie kluczowych danych dla procesu transportu, oczyszczania i wykorzystania ścieków oraz na zarządzanie procesami eksploatacyjnymi.

Sprawdź więcej
Bumerang - schemat

Skontaktuj się z nami!

Skorzystaj z prawie 30-letniego doświadczenia i wsparcia projektowego inżynierów Ecol-Unicon.

Ecol-Serwis

Nasz serwis gwarantuje, że każde urządzenie działa efektywnie i bezawaryjnie przez lata.

Zamów serwis