Zapraszamy na bezpłatny webinar z cyklu Projektowanie na Śniadanie

 

Modułowe rozwiązania dla wyzwań klimatycznych

Innowacyjne zbiorniki retencyjne w nowoczesnym projektowaniu

 

DATA: 30 stycznia, godzina 10:00 – 11:30

PRELEGENTKA: Monika Kszczot, Managerka Produktu Ecol-Unicon 

 

W związku ze zmianami klimatu, coraz częściej doświadczamy katastrofalnych w skutkach zjawisk, jak gwałtowne burze, nawalne deszcze czy wydłużające się okresy suszy. Są uciążliwe nie tylko w miastach, ale dotkliwie dotykają także rolników w poważnym stopniu determinując wielkość, jakość i cenę plonów. Rolnictwo to sektor gospodarki zużywający niesamowicie dużo wody. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej także tutaj szuka się rozwiązań w zakresie retencji wód opadowych, pozwalających oszczędzać jej zasoby.

Okazuje się, że wystarczy zainwestować w odpowiedni zbiornik, by w trakcie półgodzinnego deszczu zebrać nawet ponad 500 l deszczówki. W skali miesiąca, przy średniej wartości opadów na poziomie 650 mm, pozwala to zyskać nawet 5 000 l wody!

Budowa wielofunkcyjnych zbiorników retencyjnych umożliwia ponowne wykorzystanie oczyszczonych ścieków np. do nawadniania upraw. Pozwala to nie tylko na mniejszą eksploatację ograniczonych zasobów wód powierzchniowych i podziemnych, ale także duże oszczędności wobec stale rosnących cen wody.

Systemy HYDROZONE produkcji Ecol-Unicon to linia nowoczesnych produktów odpowiadająca na wszystkie potrzeby retencjonowania wód opadowych i roztopowych. Ich zaletą jest modułowa budowa z wyposażeniem dodatkowym, umożliwiającym gromadzenie, ale też podczyszczanie oraz ponowne wykorzystanie deszczówki.

 

Zapraszamy na webinar, w czasie którego:

  1. Przedstawimy nowy produkt: prefabrykowane zbiorniki modułowe TCM

– jaka jest budowa zbiornika,

– jakie są możliwe zastosowania,

– wszystkie zalety takiego rozwiązania

  1. Hydrozone II – moduły wykorzystania wody opadowej:

– przedstawienie opracowanych typów modułów,

– budowa poszczególnych modułów

– łączenie funkcjonalności

 

KLIKNIJ W PRZYCIK PONIŻEJ I ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

>> ZAPISZ SIĘ <<