20 września 2023

Jesienna edycja Operacji Czysta Rzeka

Mamy przyjemność ogłosić zaangażowanie Ecol-Unicon w trzecią edycję Operacji Czysta Rzeka. Jesteśmy dumni, że możemy ponownie pełnić rolę oficjalnego partnera akcji.

 

W dniu 19 września 2023 roku z wielkim entuzjazmem przystąpiliśmy do tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Spływaliśmy Motławą w Gdańsku, oczyszczaliśmy jej nabrzeże i podziwialiśmy towarzyszące nam krajobrazy.

Podejmowane przez nas działania mają na celu ochronę i poprawę stanu wszystkich rzek, w szczególności Wisły. Przy okazji pragniemy skierować uwagę na nadchodzącą debatę na temat nadania osobowości prawnej Wiśle. Debata odbędzie się podczas konferencji Stormwater Poland 2023. Zobowiązaliśmy się do udziału w tej dyskusji, ponieważ jesteśmy przekonani, że tylko nadanie osobowości prawnej naszym rzekom pozwoli uniknąć katastrofy na miarę Odry. To ważne wyzwanie, przed którym stoimy i jako firma jesteśmy gotowi aktywnie włączyć się w tę debatę, współpracując z ekspertami i innymi zainteresowanymi stronami.

 

W swojej niedawnej wypowiedzi na blogu Manifest Klimatyczny, Prezes Ecol-Unicon, Wojciech Falkowski, podkreślił znaczenie Operacji Czysta Rzeka dla Polski. Powiedział:

 

„Czysta Rzeka to nie tylko hasło, to misja, do której musimy się wszyscy przyłączyć. Jesteśmy przekonani, że nasze działania mogą przynieść pozytywne zmiany i wpłynąć na poprawę jakości wód rzecznych.”

 

Operacja Czysta Rzeka to wspólne wysiłki wielu partnerów, społeczności lokalnych i organizacji, które pragną chronić nasze rzeki. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia i czekamy z niecierpliwością na kolejne kroki, które razem podejmiemy w kierunku ochrony naszych rzek i dbania o przyszłość naszego środowiska naturalnego.

 

Więcej informacji o naszym zaangażowaniu w Operację Czysta Rzeka oraz naszych innych ekologicznych inicjatywach można znaleźć na stronie: Operacja Czysta Rzeka.

operacja czysta rzeka